У Рожищі помолилися за мир та спокій на рідній землі

31 Жовтня 2016, 08:00
3553

В останню неділю жовтня, вкотре в райцентрі відбулася міжконфесійна молитва за Україну та український народ.

Цього разу молитву за припинення війни на Сході здійснив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП Василь Шняк разом зі священиками району.

Помолитися за мир на українські землі, попри дощовитий день, прийшли, як місцеві керівники так і небайдужі рожищани.

1

На завершення з промовою перед присутніми вірянами виступив отець Миколай Коновалов з Рудки-Козинської, який закликав громаду всупереч свавіллю деяких чиновників бути згуртованими та всі надії покладати на Єдиного Бога.



 

 

Коментарі
31 Жовтня 2016, 12:31
Пане Коновалов, ви не забувайте, що ви священик, а не політик чи чиновник. Навіщо лити бруд на владу, яка б вона не була в нас бездарна і нагла. Ваше діло - молитва. Навіщо говорити при людях позицію свою як громадянина, розповідайте це вдома, в колі друзів і так далі. А в церкві і на таких заходах від вас повинно лунати лише слово Боже. Тим більше ви ж самі знаєте, що всяка влада від Бога і знаєте, де це написано. Значить ми заслужили таку владу, значить ви погано або нещиро молитеся. І не треба зараз писати в коментах, що я одна із тієї влади і таке подібне. Я звичайна жителька Рожищ, відвідую іншу правда церкву, але в нашого священика немає такої ненависті і злоби в очах і взагалі він не дозволяє собі влазити в політику на проповідях. І за це ми його шануємо. Не забувайте кожен має займатися своєю справою, час все поставить на своє місце, а вести себе як політичний кандидат не потрібно, це просто не личить священику.
31 Жовтня 2016, 13:03
От якраз пан Коновалов і зазначив, що говорить, як громадянин! І має на те право! До чого ви от те все понаписували? Гарно сказав священик! Правду! Не ходить і не підлаштовується, то під одну, то під іншу владу! А відкритий, як перед Богом так і перед людьми! Для чого замовчувати те, що й так ясно всім? Дайте, будь ласка, мені на це відповідь? Для чого казати, що закони нашої влади розумні, якщо вони не розумні, для чого казати хай беруть депутати ще більшу зарплатню, якщо народ простий потопає в бідності, для чого приховувати те, що гинуть навіть не десятками, а сотнями на Сході? Щиро це було, чи не щиро, не вам судити. Я була на молитві та скажу щиро - дуже здивувалася сміливості священика сказати те, що давно всі знають. Бо тільки правда здолає пути диявола, і тільки правдою можна перемогти зло.
31 Жовтня 2016, 13:07
Про що ви говорите? Нагадати вам, як в одному з Луцьких храмів на Вівтарі стояв портрет Януковича? Нагадати в якому храмі? Оце була політика!!! І молилися ви всі тоді на нього! А бо, як каже "до Коновалова" мовчали, чим , власне, і призвели нашу країну до краху! Вам таким "мовчанкам" не зрозуміти, що таке сказати і не боятися! Ви от тут, як і я, пишете під ніками, бо ж самому страшно сказати влице. Кращу засудити і обгадити. Але не судіть і не судимі будете, Краще вивчіть цю заповідь і говоріть завжди правду!!!
31 Жовтня 2016, 13:37
І з яким серцем ви прийшли після цієї молитви додому? Щось не віриться, що з легким, скоріше, ще більше сповнилися ненависті до влади, до ворога, до свого сусіда, якийсь думає інакше? І що добилися? Смирення, любов і терпіння- от що повинно нами керувати, тоді й закінчиться війна. А щодо портрета Януковича, то Бог суддя тому настоятелю, що це допустив. Філарет теж під час майдану виціловував Порошенка, а тепер його піддані обливають брудом цю владу( це не означає, що безпідставно). І шо? Взагалі саме вище згаданий патріарх і започаткував отаке непотрібне тикання носа церкви у політику. Це зайве, бо влада міняється, переможець пише історію таку в залежності, хто переможець, а Бог - єдиний і істинний. На жаль, припис Конституціі, що церква в Украіні відокремлена від держави вже давно не актуальний
31 Жовтня 2016, 13:54
Я підтримую, не треба спутувати святе з грішним, вже й так домайданились, в країні руїна, люди озлоблені....А щодо сміливості того батюшки, то яка тут сміливість, зараз тільки лінивий не обгаджує владу, а толку?
31 Жовтня 2016, 13:56
Рабів до раю не пускаю! Давайте, будемо рабами до скону! Так, Бог - любов! Але топтати нас теж не варто!
31 Жовтня 2016, 14:01
Я злоби ніякої додому не приніс! І не вважаю що він щось сказав поганого! То тільки ви, як завжди, шукаєте аби когось обілляти брудом та покопирсатися в чужих душах! От ви погане творите! А він нічого поганого не зробив. Погане побачили лише ті у кого душі чорні від злоби, хто вбачив у висловам себе, і ті кому хто чинить межи себе розруху. То про вас!
31 Жовтня 2016, 14:10
І в якій то церкві стояв портрет Януковича? Ще й в алтарі? Та ви гоните
31 Жовтня 2016, 14:18
Подивіться в неті інформацію про те, що на Донеччині написали ікону Богородиці, де в центрі зображений Філарет, а збоку Янукович. І як думаєте, хто писав цю ікону, певно, не церква МП. То про що ви, Катю, говорите. Наші церковники завжди підлаштовуються під владу, таке життя....
31 Жовтня 2016, 14:23
http://www.bbc.com/ukrainian/entertainment/story/2005/01/050120_yanuk_ikona.shtml
31 Жовтня 2016, 14:28
Нормальний тролінг з боку Коновала! А що тут такого?
31 Жовтня 2016, 16:07
Вся сторінка ФБ аж переливається обсмоктуванням декларацій чиновників. Всі мало не на вухах стоять: як так можна!!! А тут священник тихо і спокійно назвав речі своїми іменами... Не закликав їх бити чи забирати майно, а пропонує молитися, щоб Бог їх врозумив. Чи на вашу думку церква має бути такою ж далекою від людей, як і влада?
31 Жовтня 2016, 16:15
Греко-католики, до речі, Януковича на іконі намалювали, а посередині по ходу не Філарет
31 Жовтня 2016, 16:20
! !! СВЯЩЕН7ИК!В вОНИ ПРОДАЛИСЯ АГРЕСОРУ!!!!
31 Жовтня 2016, 16:29
Декларації рясніють багатствами по саме горло, а вони священику рота затикають! Та всім би нам таких священиків при церкві, які б з народом були, а не на чиновників дивилися. А написала точно чиновниця, ота перша. Їм вчора аж пики покрутило
31 Жовтня 2016, 17:24
Ви що поруч стояли, як вони продавалися? І взагалі ця церква здавна зареєстрована як Українська православна церква і без приставки МП, туди ходять такі ж наші українці, податки платить церква в українську державу, кошти теж для атошників і їх сімей збирає регулярно, весь час стоїть скринька, гуманітарну допомогу відсилає, молиться за потпиненнч війнт ( йдіть плслухайте, що в Рожищі, що в Луцьку), навіть полонених звільняли за сприянням цих священиків (почитайте в неті). А всякі там висловлювання і дії окремих священиків не характеризують всю церкву, як кажуть, в сім' і не без урода. А щодо влади нашої рожищенської, то любі мої, ви ж самі голосували за того самого Поліщука, ще говорили, що він справжній патріот в украінську церкву ходить.... То що тепер нарікаєте? Оприділіться вже, а то самі не знаєте, що хочете.
31 Жовтня 2016, 18:11
А уніат чого участі в "Богослужінні" не брав, ми ж разом з ними творимо новітню історію України
31 Жовтня 2016, 18:30
Уніат служив минулого разу. На молитву треба ходити
31 Жовтня 2016, 18:35
Таки да між ними ж зараз така любов, одні спільні хресні ходи перед Паскою чого варті. Православні з католиками водяться, та якби моя покійна бабця це побачила, то другий раз би вмерла. Де таке бачено, в храми один до одного ходять в гості. Пам'ятається патріот Шевченко з католиками дружити не радив. Хоча нічого, хай но ляхи на нашу землю зазіхнуть, то народ на католиків переключитися, тоді й отець Василь на них гнати буде, а поки їм вигідно дружити і спільно служити.
31 Жовтня 2016, 18:43
Оце ця жменька людей прийшла помолитися? А де всі їхні прихожани, дощ налякав? Я вважаю, що молитися треба в церкві, а робити цю катавасію, так би мовити спільну, для чого, це ж піар чистої води, все для галочки.
31 Жовтня 2016, 18:46
Отак!!
31 Жовтня 2016, 18:50
А що поганого в тому шо конфесії між собою дружать? До 1045 року взагалі була єдина церква. Не було поділу на католицьку і православну. Розкол стався через отой самий людський фактор: десь щось не поділили, точнісінько так само не можуть поділити патріархати і релігійні організації зараз. Не треба забувати, що духовенство, навіть саме вище - прості смертні. Хоч вони вирішили так, самі для себе, хто канонічний, а хто ні. Хто правильно тлумачить Біблію, а хто ні, судити все рівно буде Бог. Він один знає істину, хто з них правий, а хто винуватий. Наше діло - молитися, бо в церкву ми йдемо не до батюшки, і не до патріархату. Моя тітка православна, вже більше 10 років в Італії. Ну немає на тому далекому острові православної церкви хоч плач! Молитися ходить в католицьку. Каже як помолюся - мені легше стає жити і працювати на чужині. Хоч ШЩевченко і пророк, шанований Кобзар, а ваша бабця з досвідом, я вважаю, що не варто до міжнаціональної ворожнечі розпалювати щей міжконфесійну. Ходять - дружать, і на тому щастя, аби матом один одного не крили і не чубилися як в 90-х.
31 Жовтня 2016, 19:07
Почитайте лист митр. Андрія Шептицького від 23.09.1941 до гітлера:<br/>«Ваша Екселенція! Як глава Української греко-католицької церкви, я передаю Вашої Екселенції мої сердечні вітання з приводу оволодіння столицею України, златоглавим містом на Дніпрі - Києвом! .. Бачимо в Вас непереможного полководця незрівнянної і славної Німецькій армії. Справа знищення і викорінення більшовизму, яке Ви, фюрер Великого Німецького Рейху, поставили собі за мету в цьому поході, забезпечує Вашої Екселенції подяку за все Християнського світу. Українська греко-католицька церква знає про істоту могутнього руху Німецького народу під Вашим керівництвом ... Я буду благати Бога про благословення перемоги, яка стане гарантією тривалого миру для Вашої Екселенції, Німецької Армії і Німецького Народу.
31 Жовтня 2016, 19:13
Із поеми «Гайдамаки»:<br/>Будь проклята мати,<br/>Та проклята католичка,<br/>Що вас породила!<br/>Чом вона вас до схід сонця<br/>Була не втопила?<br/>Менше б гріха: ви б умерли<br/>Не католиками.
31 Жовтня 2016, 19:13
Як думаєте?
31 Жовтня 2016, 19:22
Греко-католики завжди були і залишаються дуже хитрими. Вони швидко пристосовуються до ситуації в державі, до суспільних настроїв і так далі. От зараз їм вигідно трохи украінізуватися, показати свій ніби патріотизм, щоб народ схавав. Як ви цього не розумієте? Але вони для нас чужі. Українець має бути православним. І коли бачиш як православний батюшка ( не важливо якого патріархату ) з ними хресні ходи водить, служби якісь спільні служить, то стає страшно, що кінець вже близько. І думаю, побачивши таке не одна наша бабця перевернулася в гробі
31 Жовтня 2016, 20:12
І чий приход тут казиться??? А Бог, він один!!! Для всіх розумієте???
31 Жовтня 2016, 20:19
«Йде важка боротьба з православ'ям; в зв'язку з цим ми повинні приготувати маси так, щоб вони змогли не тільки витримати ворожий наступ, а й перемогти »<br/><br/>Нива. – Львів, 6 січня 1931 р.. – С. 17.
31 Жовтня 2016, 20:34
Так, Бог один, то йдіть до єговістів помоліться, ЄГОВА - це теж Бог. Бог один, а способів віровідступництва багато.
31 Жовтня 2016, 20:37
А потім Гонта по-християнськи вбиває своїх дітей... За ідею...
31 Жовтня 2016, 20:39
тут одні розходилися в бік греко-католиків інші проти римо-католиків. Так от, щоб ви собі не думали, що відстоюєте одна й ту ж точку зору: Гонта воював з римо-, а Шептицький - то є греко-. А тепер продовжуйте, ви дуже потішні в своїй безсилій люті. Якби ще вас &quot;інтелектуалів&quot; розрізняти, можна було б ставки робити.
31 Жовтня 2016, 21:10
Якщо ви маєте хоч якусь повагу до самих себе, то припиніть коментувати дане повідомлення, не розпалюйте ворожнечі. Все одно всі залишаться при своїй думці. Конфесій в нас в місті багато і кожен має право вибору. Давайте поважати цей вибір і не обливати нікого ( наголошую НІКОГО) брудом.
31 Жовтня 2016, 21:23
Коли я писав комент про лист Андрія Шептицького до гітлера та лишаючи уривок з поеми «Гайдамаки», я не проводив між цим ніяких паралелей. Хоча ставлення Шевченка до поляків, католиків, уніїї можна зрозуміти по багатьох цитатах із його творів
31 Жовтня 2016, 21:25
Шановні наші! Декому на жаль, декому на щастя, але ми не живемо у часи Шевченка. У нас є Конституція. Стаття 35 свідчить, що кожен громадянин має право на вибір віросповідання. Кожен вибирає собі те що до душі. І пофігу що там чиясь бабця в гробі перевертається, чи цитати з Шевченка про католиків.Підтримую тут одного, що ворожнечу розпалювати не треба. Треба поважати вибір кожноі людини. Моляться за мир - хай моляться. І не важливо хто з ким. Уніати з православними чи штунди з католиками вони просять у БОГА МИР! Діло кожного іти на молитву чи ні. Хто консервативний і живе в часи Шевченка - моліться вдома, в церкві і не псуйте настрій інших молящіхся своєю кислою невдоволеною міною, не рлзпалюйте ворожнечі. Хто сучасніший і пацифіст - моліться привселюдно під час таких молитов. У теперішній чам молитва за мир важлива, і байдуже від кого вона сходить.
31 Жовтня 2016, 21:46
золоті слова. Хто після цього ще щось брякне, той - (ценз). Зрештою, самі придумаєте хто.
31 Жовтня 2016, 21:56
А що РПЦЗ не благословляла Адольфа Елоїзовича на боротьбу з безбожними комуністами? Кожною конфесією управляють священники- люди. І їхня позиція така яка в їх прихожан. Як зараз функціонує суперпатріотична УПЦ КП в Криму? Всі прийняли громадянство РФії, і красиво переєстрували документи, тобто визнали окупацію Криму. Це я написав так би мовити для рівноваги і підтвердження своїх слів.
31 Жовтня 2016, 22:48
Старий Заповіт, друга книга хронік 7:13-15: &quot;...Якщо Я замкну небеса, і не буде дощу, і якщо Я накажу сарані поїсти землю, і якщо нашлю моровицю на народ Мій, і впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім'я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край! Тепер очі Мої будуть відкриті, а вуха Мої наставлені на слухання молитви цього місця...&quot;. <br/>До Соломона звернувся Бог, кажучи, що якщо Він допустить катаклізми (в даному випадку війна на Сході), але якщо люди впокоряться, будуть молитися, перестануть робити зло, то Бог змилується і вислухає молитви, і в нашій ситуації- припинить війну.<br/>В християнській Україні, де відкриті церкви, де дозволено поширювати Христове вчення,- в цей же час процвітає розпуста, безладні статеві стосунки, тисячні вбивства дітей-аборти, наркоманія, алкоголізм, епідемія СНІДу, крадіжки, в тому числі державні. <br/>Бог дивився і терпів... Пройшло 14 років, народ не впокоряється, а ще більше грішить. Бог допустив війну. Вмирають діти матерів, чоловіки дружин та батьки дітей. Бог чекає покаяння народу, а його немає. Організовуються молитви за мир, а люди не приходять. <br/>В даному випадку на міжконфесійну молитву прийшла одна сота населення м.Рожище, а ми в коментарях споносили всіх на світі, при цьому самі пальцем об палець не вдарили, щоб примирити людей, щоб зупинити війну.<br/>Війна почалася через те, що Донбас постійно слухав брехню російських ЗМІ і накопичував агресію. А ми зараз в коментарях розповсюджуємо наклепи та міжконфесійну агресію і думаємо, що в нас мир буде завжди. <br/>Давайте в коментарях та в житті будемо поширювати добро, любов та мир. Покаємося, перестанемо чинити зло, впокоримося перед Богом і Бог вилікує наш край, і буде відповідати на наші молитви!
31 Жовтня 2016, 22:50
це точно що домайданились і доскакались.....за то вільні.........
01 Листопада 2016, 00:50
http://rusjev.net/2016/10/21/glava-rpts-kirill-ukral-i-vyivel-1-mldr-dollarov-iz-svoego-banka/
01 Листопада 2016, 01:06
&quot;Тарас Бульба&quot; в своєму репертуарі кидає посилання на якісь третьосортні сайти на яких реклами більше ніж їхньої жовтої преси, блокиратор реклами навіть толком не дав сторінку відкрити. Напевно знову якась статья розрахована на людей з низьким IQ
01 Листопада 2016, 01:36
А в Філарета є діти, і ще й від різних жінок, і це не жовта преса. Він монах, хто забув.
01 Листопада 2016, 01:44
В інтернеті навіть є лист його дочки Віри, де все описано і її фотка.
01 Листопада 2016, 03:14
Тепер всі,так звані священослужителі,звичайні торгаші релігією,так що не треба сваритись між собою.
01 Листопада 2016, 03:26
Після молебнів,всіх цих жуліків-настоятелів,не те що війна не закінчиця,собаки гавкати перестануть.
01 Листопада 2016, 15:23
То через таких засранців як ти війна не закінчиться! Сам то що для того зробив?
01 Листопада 2016, 23:06
давно доведений факт - чим вищий рівень інтелекту, тим нижчий рівень релігійності<br/>http://cs9.pikabu.ru/post_img/2016/10/31/8/1477920514182948155.png
01 Листопада 2016, 23:14
Ким доведено? британськими вченими? Можна десь прочитати дисертацію на цю тему?
01 Листопада 2016, 23:26
пошуком спочатку навчіться користуватись, а тоді вже, якщо вистачить мізок, то до дисертацій приступайте<br/>https://ru.wikipedia.org/wiki/Взаимосвязь_религиозности_и_интеллекта
02 Листопада 2016, 17:54
Які в нас руські православні толерантні, які всі інші погані, як московський патріархат ретельно слідкує за виконанням московських методичок, який низький мене IO? і брехню російську я неправильно критикую, і попи московькі загиблих в АТО відспівувати не відмовлялись, і насході українці винуваті і посилання мої дешеві бо проти московського патріархату, і все не так не по руськи, не налазитьна кацапську голову і молимось не за те, треба за Кіріла і Путіна. Одним словом рожищенські чуркіни наяву.
03 Листопада 2016, 00:47
Відколи Wikipedia стала претендувати на істину? Це сайт який заповняють звичайні люди, при великому бажанні ви самі можете там написати статтю. Сайт з своєю цензурою який &quot;Київську Русь&quot; в російській версії називає &quot;Древнерусское государство&quot; а Крим давно відніс до складу РФ. А от дивлячись з того що доводом для вас є стаття в вікіпедії то у вас дійсно не вистачає мізок на щось серйозніше.
03 Листопада 2016, 01:03
Все що ви пишете про путіна, Кирила мені до лампочки, ніколи не молився ні за одного вище перерахованих і не планую. А от рівень вашого IQ видно по ваших доводах, посиланнях і.т.і.. І ще одне: IQ (айкю) пишеться через О з хвостиком (кю Q))
03 Листопада 2016, 15:54
Навчись користуватись пошуком, ще раз тобі кажу. В статті на Вікіпедії вказані посилання на дослідження вчених, а не таких клоунів як ти, які на словах історики, а на ділі рагулі пустоголові<br/>Одним словом - поцікався хоча б скільки серед вчених віруючих. Тільки не таких вчених як ти, а справжніх, що рухають науку вперед. А далі звертайся, я тебе проведу по світу чистого інтелекту, нетронутого всякими недоісториками
03 Листопада 2016, 17:41
Нобелевские лауреаты по физике о вере<br/><br/><br/> Антуан Беккерель (1852-1908) французский физик. <br/>Открыл явление радиоактивности. <br/>Нобелевская премия по физике 1903 г. &quot;за открытие самопроизвольной радиоактивности&quot; (совместно с Кюри). <br/>Его именем названа единица радиоактивности<br/><br/>«Именно мои работы привели меня к Богу, к Вере.»<br/><br/> Джозеф Томсон (1856-1940), английский физик<br/>Открыл электрон. <br/>Нобелевская премия по физике 1906г. «в знак признания его выдающихся заслуг в области теоретических и экспериментальных исследований проводимости электричества в газах».<br/><br/> &quot;Не бойтесь быть независимыми мыслителями! Если вы мыслите достаточно сильно, то вы неизбежно будете приведены наукой к вере в Бога, которая есть основание религии. Вы увидите, что наука не враг, а помощница религии&quot;.<br/><br/> Макс Планк (1858-1947), немецкий физик.<br/> Основоположник квантовой физики. <br/> Нобелевская премия по физике 1918 г. &quot;За открытие квантов энергии&quot; <br/>Его именем названа фундаментальная постоянная кванта действия.<br/><br/> «Куда бы и как далеко мы бы ни стали смотреть, мы не находим противоречий между религией и естественной наукой, напротив, именно в основополагающих пунктах наилучшее сочетание. Религия и естественная наука не исключают друг друга, как это в наши дни некоторые верят или этого боятся, эти две области дополняют друг друга и зависимы друг от друга. Самым непосредственным, веским доказательством тому, что религия и естественная наука не враждебны друг другу, является и тот исторический факт, что даже при основательно- практическом обсуждении этого вопроса именно такие величайшие естествоиспытатели всех времён, мужи как Ньютон, Кеплер, Лейбниц были проникнуты духом этой религии христианства»<br/><br/> Роберт Милликен (1868-1953), американский физик.<br/>Нобелевская премия по физике 1923 г. &quot;За эксперименты по определению элементарного электрического заряда и фотоэлектрическому эффекту&quot;<br/><br/>«Я не могу представить себе, как может настоящий атеист быть учёным.»<br/><br/> Джеймс Джинс (1877-1946), английский астрофизик:<br/> «Примитивные космогонии рисовали Творца работающим во времени, выковывающим Солнце и Луну, и звёзды из уже существующего сырого материала. Современная научная теория заставляет нас думать о Творце, работающем вне времени и пространства, которые являются частью Его творения, так же, как художник находится вне своего холста.»<br/><br/> Альберт Эйнштейн (1879-1955 гг.) - великий немецко-швейцарско-американский физик (2 раза менял подданство)<br/> Автор специальной и общей теории относительности, ввел понятие фотона, открыл законы фотоэффекта, работал над проблемами космологии и единой теории поля. По мнению многих выдающихся физиков (например Льва Ландау) Эйнштейн является самой значительной фигурой в истории физики. Нобелевская премия по физике 1921 г. &quot; &quot;за заслуги перед теоретической физикой, и особенно за открытие закона фотоэлектрического эффекта&quot;<br/><br/> &quot;Гармония естественного закона открывает столь превосходящий нас Разум, что по сравнению с ним любое систематическое мышление и действие человеческих существ оказывается в высшей мере незначительным подражанием&quot;.&quot;Моя религия состоит в чувстве скромного восхищения перед безграничной разумностью, проявляющей себя в мельчайших деталях той картины мира, которую мы способны лишь частично охватить и познать нашим умом. Эта глубокая эмоциональная уверенность в высшей логической стройности устройства вселенной и есть моя идея Бога&quot;<br/><br/> «Действительной проблемой является внутреннее состояние души и мышления человечества. Это не физическая проблема, а проблема этики. Что нас пугает, это не взрывная сила атомной бомбы, но сила озлобленности человеческого сердца, взрывная сила для озлобления»<br/><br/> «Напрасно перед лицом катастроф XX века многие жалуются: «Как Бог допустил?»... Да. Он допустил: допустил нашу свободу, но не оставил нас во тьме неведения. Пусть познания добра и зла указан. И человеку самому пришлось расплачиваться за выбор ложных путей»<br/><br/> Какой глубокой уверенностью в рациональном устройстве мира и какой жаждой познания даже мельчайших отблесков рациональности, проявляющейся в этом мире, должны были обладать Кеплер и Ньютон. Люди такого склада черпают силу в космическом религиозном чувстве. Один из наших современников сказал, и не без основания, что в наш материалистический век серьезными учеными могут быть только глубоко религиозные люди&quot;<br/><br/> “Каждый серьезный естествоиспытатель должен быть каким-то образом человеком религиозным. Иначе он не способен себе представить, что те невероятно тонкие взаимозависимости, которые он наблюдает, выдуманы не им. В бесконечном универсуме обнаруживается деятельность бесконечно совершенного Разума. Обычное представление обо мне, как об атеисте - большое заблуждение. Если это представление почерпнуто из моих научных работ, могу сказать, что мои научные работы не поняты”.<br/><br/> Макс Борн (1882-1970), немецкий физик<br/> Один из создателей квантовой механики.<br/> Нобелевская премия по физике 1954 г. &quot;За фундаментальные исследования по квантовой механике&quot;<br/><br/>«Наука оставила вопрос о Боге совершенно открытым. Наука не имеет права судить об этом.» «Многие ученые верят в Бога. Те, кто говорит, что изучение наук делает человека атеистом, вероятно, какие-то смешные люди»<br/><br/> Артур Комптон (1892-1962), американский физик<br/> Нобелевская премия по физике &quot;За открытие эффекта Комптона&quot; (увеличения длины волны рентгеновских лучей при рассеянии на слабосвязанных электронах)<br/><br/> &quot;Для меня Вера начинается со знанием того, что Высший Разум создал Вселенную и человека. Мне нетрудно верить в это, потому что факт наличия плана и, следовательно, Разума - неопровержим. Порядок во Вселенной, который разворачивается перед нашим взором, сам свидетельствует об истинности самого великого и возвышенного утверждения: &quot;В начале - Бог&quot;<br/><br/> Вольфганг Паули (1900-1958), швейцарский физик<br/>Один из создателей квантовой механики и релятивистской квантовой теории поля<br/>Нобелевская премия по физике 1945 &quot;За открытие принципа запрета Паули&quot;<br/><br/> «Мы должны признать также, что на всех путях познания и избавления зависим от факторов, находящихся вне нашего контроля и носящих в религиозном языке название благодати.»<br/><br/> Вернер Гейзенберг (1901-1976) немецкий физик-теоретик, один из создателей квантовой механики.<br/>Нобелевская премия по физике 1932 г. &quot;За создание квантовой механики&quot;. Высказал гипотезу, согласно которой атомные ядра должны состоять из протонов и нейтронов, удерживаемых силами ядерного обменного заимодействия.<br/><br/> &quot;Первый глоток из сосуда естествознания порождает атеизм, но на дне сосуда — нас ожидает Бог&quot;<br/><br/> Поль Дирак (1902-1984) Английский физик, один из создателей квантовой механики, квантовой электродинамики, квантовой статистики. <br/>Нобелевская премия по физике 1933 г. &quot;За разработки новых, перспективных форм атомной теории&quot;<br/><br/> &quot;Природе присуща та фундаментальная особенность, что самые основные физические законы описываются математической теорией, аппарат которой обладает необыкновенной силой и красотой. Мы должны просто принять это как данное. Ситуацию, вероятно, можно было бы описать, сказав, что Бог является математиком очень высокого ранга и что он при построении Вселенной использовал математику высшего уровня&quot;<br/><br/> <br/><br/>Медики, биологи о вере<br/><br/> Николай Пирогов (1810-1881), профессор медицины, великий русский хирург<br/><br/>&quot;Веру я считаю психической способностью человека, которая более всех других отличает его от животных&quot;<br/><br/> <br/><br/> Луи Пастер (1822-1895), французский микробиолог и химик, основоположник современной микробиологии и иммунологии<br/><br/> «Ещё настанет день, когда будут смеяться над глупостью современной нам материалистической философии. Чем больше я занимаюсь изучением природы, тем более останавливаюсь в благоговейном изумлении перед делами Творца. Я молюсь во время работ своих в лаборатории.»<br/><br/> Иван Павлов (1849 - 1936) великий русский ученый-физиолог, академик<br/><br/> &quot;Я изучаю высшую нервную деятельность и знаю, что все человеческие чувства: радость, горе, печаль, гнев, ненависть, мысли человека, самая способность мыслить и рассуждать - связаны, каждая из них, с особой клеткой человеческого мозга и ее нервами. А когда тело перестает жить, тогда все эти чувства и мысли человека, как бы оторвавшись от мозговых клеток, уже умерших, в силу общего закона о том, что ничто - ни энергия, ни материя - не исчезают бесследно и составляют ту душу, бессмертную душу, которую исповедует христианская вера&quot;.<br/><br/> Александр Спирин (р. 1931), российский биолог, академик РАН, ведущий российский специалист в области молекулярной биологии:<br/><br/> «Я глубоко убеждён, что «перебором», путем эволюции невозможно получить сложный прибор... это таинственное, я бы сказал, «божественное» соединение - РНК, центральное звено живой материи, не могло появиться в результате эволюции. Она либо есть, либо её нет. Она настолько совершенна, что должна была быть создана некой системой, способной изобретать»<br/><br/> Физики - наши современники о вере<br/><br/> Андрей Сахаров(1921 - 1989) - русский физик<br/>Академик, трижды Герой Соц. Труда (1953, 1956, 1962), лауреат Сталинской (1953) и Ленинской (1956) премий.<br/>Создатель водородной бомбы (1953)<br/><br/>&quot;Я не знаю, в глубине души, какова моя позиция на самом деле, я не верю ни в какие догматы, мне не нравятся официальные церкви. В то же самое время я не могу представить себе Вселенную и человеческую жизнь без какого-то осмысленного начала, без источника духовной «теплоты», лежащего вне материи и её законов. Вероятно, такое чувство можно назвать религиозным»<br/><br/>«Мое глубокое ощущение. - существование в природе какого-то внутреннего смысла. И это ощущение, может быть, больше всего питается той картиной, которая открылась перед людьми в XX веке»<br/><br/> Хью Росс, современный американский астроном:<br/><br/> «В конце 80-х и начале 90-х годов были успешно измерены несколько других характеристик Вселенной. Каждая из них указывала на существование во Вселенной невероятной гармонии, обеспечивающей поддержание жизни. За последнее время открыты двадцать шесть характеристик, которые должны принимать строго определенные значения, чтобы жизнь была возможна... Список параметров точной настройки продолжает расти... Чем точнее и подробнее измеряют астрономы Вселенную, тем более тонко настроенной она оказывается... По моему мнению, Реальность, давшая жизнь Вселенной, должна быть Личностью, ибо только Личность может создать что-то с подобной степенью точности. Задумайтесь также над тем, что эта Личность, должна быть, по меньшей мере, в сотни триллионов раз более «разумной», чем мы, человеческие существа, даже учитывая наши потенциальные возможности.»<br/><br/> Евгений Велихов род. 1930 г.<br/>Президент Российского научного центра &quot;Курчатовский институт&quot;, академик Российской академии наук.Герой социалистического труда, лауреат Государственной премии СССР, Ленинской премии и Государственной премии Российской Федерации. <br/><br/> &quot;Мне абсолютно ясно, что вся деятельность человека – не просто плесень на поверхности маленького земного шарика, что она в чём-то определяется свыше. Такое понимание и восприятие Бога у меня есть&quot;.<br/><br/> А вот так, оказывается, говорил сам Чарльз Дарвин, лучший друг атеистов всех времен и народов:<br/><br/> Чарльз Дарвин (1809-1882), английский естествоиспытатель. Автор теории поисхождения видов<br/><br/> &quot;В состоянии самого крайнего колебания я никогда не был атеистом в том смысле, чтобы я отрицал существование Бога&quot; <br/><br/> &quot;Предположение, что глаз возник в результате эволюции, кажется мне в высшей степени абсурдом&quot;<br/><br/> &quot;Невозможность признания, что великий и дивный мир с нами самими, как сознательными существами, возник случайно, мне кажется главным доказательством существования Бога. Мир покоится на закономерностях и в своих проявлениях представляется как продукт разума - это указание на его Творца&quot; <br/><br/> Послушаем тоже Нобелевского лауреата, он-же главный атеист России, 90-летний борец за правду в компании Вольтера, Фрейда, Маркса и Ленина: <br/><br/> Виталий Лазаревич Гинзбург (род. 1916) академик РАН. <br/>Нобелевская премия по физике 2003 г. (за работы, выполненные в 1950-х годах совместно с Львом Ландау и Питаевским). <br/>Получена совместно с советско-американским физиком Алексеем Абрикосовым, который на вопрос журналиста о Гинзбурге ответил: &quot;Хороший популяризатор&quot;. Идеей-фикс популяризатора у концу жизни стало убедить всех, что Бога нет, а, соответственно, &quot;водород - газ без цвета и запаха, который при наличии достаточно долгого времени может превратиться в человека&quot; (чья-то цитата, не помню). Приводить богоборческих заявлений академика не будем, все равно до графа Толстого (который, почуяв конец, взял запасные сапоги и потопал из Ясной поляны в Шамординский монастырь см. здесь) ему далеко. Но как-то, потеряв бдительность, академик сказал в одном интервью:<br/><br/> &quot;Я, например, даже завидую верующим. Я понимаю, что вера нужна слабым людям. Но я тоже по-своему слаб, может быть, но я не могу верить. Мне было бы гораздо легче. Но мне 90-й год, значит, 89, значит, если доживу до 90, будет 90. У меня жена – далеко не молодая женщина. И ей очень плохо, я с удовольствием верил бы в Бога, где-то встретиться там на том свете и так далее. Я не могу. Это противоречит разуму&quot;<br/><br/> А в другом месте Виталий Лазаревич заявляет:<br/><br/> &quot;Я согласен с папой Иоанном Павлом II, который в своей последней энциклике, опубликованной в 1998 году, написал: «Вера и разум подобны двум крылам, на которых дух человеческий возносится к созерцанию истины». Так что наука и религия вовсе не противостоят друг другу&quot; (В.Л. Гинзбург &quot;Замечания в связи с энцикликой папы Иоанна Павла II «Вера и разум»).
03 Листопада 2016, 17:42
Литература <br/><br/>1. Хью Росс. &quot;Творец и космос&quot;.- Санкт-Петербург, 1997<br/><br/>2. О.В. Крылов, &quot;Будет ли конец науки?&quot;, 1999<br/><br/>3. Хорган Дж. &quot;Конец науки. Взгляд на ограниченность <br/> знания на закате Века Науки&quot; СПб., 2001, с. 191<br/><br/>4. В.Тростников &quot;Мысли перед рассветом&quot;, YMCA-PRESS, Paris, 1975<br/><br/>5. Р. Сворень &quot;Термояд: сквозь тернии к звёздам&quot;<br/><br/>6. Кураев А., диак. &quot;Может ли православный быть эволю-<br/> ционистом?&quot; – Клин: Фонд &quot;Христианская жизнь&quot;, 1999.<br/><br/>7. Юрий Власов &quot;Справедливость силы&quot;. Лениздат 1989<br/><br/>8. Дэвид Гросс &quot;Грядущие революции в фундаментальной физике&quot; ФИАН, 13.05.2006<br/><br/>9. А. Эйнштейн &quot;New York Times Magazin&quot;, 9.11.1930.<br/><br/>10. А.Пайс, &quot;Научная деятельность А. Эйнштейна&quot;. М.: Наука, 1989<br/><br/>11. Дезанка Гжурич &quot;Im Schatten Albert Einsteins: Das tragische Leben der Mileva Einstein-Maric&quot;.<br/><br/>12. О.А.Платонов &quot;Терновый венец России&quot;; Русский вестник 2000 г.<br/><br/>13. В.Л. Гинзбург &quot;Замечания в связи с энцикликой папы Иоанна Павла II «Вера и <br/> разум».<br/><br/>14. Павел Судоплатов &quot;Спецоперации. Лубянка и Кремль 930-1950 годы&quot;.<br/><br/>15. Einstein, Science, Philosophy And Religion: A Symposium, 1941.<br/><br/>16. &quot;Известия науки&quot;, интервью от 28.11.03<br/><br/>17. &quot;Знание - сила&quot; 3/04<br/><br/>18. Ч. Дарвин &quot;Происхождение видов путём естественного отбора, или Сохранение <br/> благоприятствуемых пород в борьбе за жизнь&quot;, Лондон, 1859<br/><br/>19. С.Вертьянов &quot;Происхождение жизни&quot;, изд. Сергиевой Лавры, 2007 г.<br/><br/>20. С.R. Darwin, Origin of Species. 6th edition, 1872 (London John Murray, 1902), p.413<br/><br/>21. Р.Юнкер, З.Шерер. &quot;История происхождения и развития жизни&quot; – Минск: Кайрос, 1997.<br/><br/>22. Г. Калябин &quot;Верою познаем&quot;, 1999. Издание Сретенского монастыря<br/><br/>23. Shapiro R., &quot;Origins: A Skeptic's Guide To The Creation&quot;<br/><br/>24. Священник Олег (Петренко) &quot;Уверение Фомы&quot;, изд-во <br/><br/> подворья Спасо-Преображенского Валаамского монастыря, Москва, 1996 г.<br/><br/>25. Священник Родион &quot;Люди и демоны&quot;, Москва, 1999<br/><br/>26. Ю.Воробьевский «Путь в Апокалипсис. Точка Омега», 1999<br/><br/>27. &quot;Митрополит Иоанн (Снычев). Русская симфония&quot;, изд. &quot;Ника&quot;, 2003 г. стр. 524<br/><br/>28. Вэнс Феррелл. &quot;Время против эволюции. Почему возраст Вселенной – не миллионы <br/> лет?&quot; М: Русскiй Хронографъ1991, 2003<br/><br/>29. И. Володский &quot;Истоки зла (Тайна коммунизма)&quot;, Москва, 2000<br/><br/>30. Диакон Андрей Кураев &quot;Оккультизм в православии&quot;, Москва, Благовест, 1998<br/><br/>31. Дэвид Дойч &quot;Структура реальности&quot;, РХД - Москва-Ижевск 2001<br/><br/>32. Кора Ландау-Дробанцева. &quot;Академик Ландау. Как мы жили&quot;, Захаров-АСТ, Москва, 1999<br/><br/>33. Стивен Мейер, Кембриджский университет &quot;Возможна ли научная &quot;теория <br/> творения&quot;? Перевод главы 2 из сборника &quot;The Creation Hypothesis: Scientific Evidence <br/> for an Intelligent Designer&quot;<br/><br/>34. Карл Поппер &quot;Предположения и опровержения: Рост научного знания&quot; / Пер. с англ. <br/> М.: &quot;Изд. АСТ&quot;<br/><br/>35. &quot;Albert Einstein: the Human Side&quot; Selected and edited by H, Dukas B, Hoffmann, <br/> Princeton University Press, 1979)<br/><br/>36. Осипов А.И &quot;Путь разума в поисках истины&quot; СПб, &quot;Сатисъ&quot;, 2007 г.<br/><br/>37. Фома Аквинский &quot;Сумма теологии&quot;, &quot;Экслибрис&quot;, 2006<br/><br/>38. А.Ф.Иоффе &quot;Встречи с физиками&quot;, 1983<br/><br/>39. Б. Паскаль. &quot;Мысли&quot; М.: АСТ; Харьков: Фолио, 2003.<br/><br/>40. Диакон Андрей Кураев &quot;Неамериканский миссионер&quot;, изд. Саратовской епархии, <br/> 2005<br/><br/>41. Диакон Андрей Кураев &quot;Дары и анафемы&quot;, изд.Московского Подворья Свято-<br/> Троицкой Сергиевой Лавры. Москва, 2001.<br/><br/>42. Диакон Андрей Кураев &quot;Почему православные такие?..&quot; изд. Московского Подворья <br/> Свято-Троицкой Сергие-вой Лавры. Москва, 2008.<br/><br/>43. _Биасиотто Д. &quot;Один день из жизни США&quot;<br/><br/>44. _Ацюковский В.А &quot;Материализм и релятивизм. Критика методологии современной <br/> теоретической физики&quot;, Москва, «Петит», 2007 г.<br/><br/>45. _&quot;Научная деятельность А. Эйнштейна&quot;. А.М.Пайс: Наука, 1989<br/><br/>46. _&quot;Цивилизация каннибалов&quot; Борис Диденко<br/><br/>47._&quot;Ересь эволюционизма&quot; Священник Константин Буфеев<br/><br/>48. _Рассел Б.&quot;Почему я не христианин&quot;. М.:Политиздат, 1987<br/><br/>49. &quot;Размышление физика о тайне творения&quot; Священник о.Олег (Петренко)<br/><br/>50. С.И. Вавилов. &quot;Экспериментальные основания теории относительности&quot;. Москва – <br/> Ленинград: Государственное издательство, 1928.<br/><br/>51. Ацюковский В.А. Блеск и нищета теории относительности Эйнштейна. – <br/> Жуковский: Петит, 2000.<br/><br/>52. Ацюковский В.А. Логические и экспериментальные основы теории <br/> относительности. Аналитический обзор.– М.: МПИ, 1990.<br/><br/>53. Steven Weinberg &quot;Dreams of a Final Theory: The Search for the Fundamental Laws of <br/> Nature&quot; New York, 1992.<br/><br/>54. Стивен Мейер &quot;Возможна ли научная &quot;теория творения?&quot; Перевод гл. 2 из сборника <br/> «The Creation Hypothesis: Scientific Evidence for an Intelligent Designer», <br/> Кембриджский университет<br/><br/>55. А. Эйнштейн, Собр. научн. трудов, М.,1967, т.4<br/><br/>56. Л.Н. Толстой &quot;Исповедь&quot;, 1882 г.<br/><br/>57. И. Брянчанинов &quot;Слово о человеке&quot; Изд. Свято-Введенского монастыря Оптиной <br/> Пустыни. Москва, 1997 г.<br/><br/>58. Св. Григорий Богослов. Собрание творений в 2-х т. Свято-Троицкая Сергиева Лавра, <br/> 1994. Т. 1.<br/><br/>59. Ч. Ломброзо &quot;Гениальность и помешательство&quot;, 1892 (&quot;Genio e follia&quot;, 1864)<br/><br/>60. Millikan, Robert A. 1925. “A Scientist’s God,” in Collier’s, The National Weekly. October <br/> 24. Collier’s Publishing Company. <br/><br/>61.Woodall, David L. 1997. “The Relationship between Science and Scripture in the Thought of <br/> Robert Boyle,”<br/><br/>62. Лейбниц, Сочинения в 4 т. Т.4.- М.: Мысль, 1989.<br/><br/>63. Леонард Эйлер, Письма, изд. АН СССР, 1963. Ред. акад. Смирнова<br/><br/>64. Ломоносов. &quot;О воспитании и образовании&quot;, М &quot;Педагогика&quot;, 1991<br/><br/>65. Ломоносов М.В. Полн. собр. соч. Т. 4. М.-Л.: Политиздат, 1955<br/><br/>66. Henry Jones, 1870. The Life and Letters of Faraday, Vol. II. London<br/><br/>67. Campbell. 1882. &quot;The Life of James Clerk Maxwell&quot;. London<br/><br/>68. Планк М. Доклад &quot;Религия и естествознание&quot;, 1937 г.<br/><br/>69. G.Caroe. 1979. &quot;William Henry Bragg: Man and Scientist&quot; Cambridge University Press.<br/><br/>70. Millikan, Robert A. 1925. “A Scientist’s God,” in Collier’s, The National Weekly. October 24. Collier’s Publishing Company. <br/><br/>71. Science and Religion. - Yale University Press, 1930.<br/><br/>72. Шрёдингер Э. &quot;Разум и материя&quot; - Ижевск:, 2000.<br/><br/>73. Moore, Walter John. 1990. Schroedinger: Life and Thought. Cambridge University Press.<br/><br/>74. Compton, Arthur H. 1936. Quoted in Chicago Daily News (Magazine Section, Issue of April <br/> 12). Chicago, USA.<br/><br/>75. Hildebrand1988. “Das Universum-Hinweis auf Gott?”, in Ethos, No. 10<br/><br/>76. Гейзенберг В . Шаги за горизонт. М., 1987. <br/><br/>77. Townes, Making Waves. New York: American Institute of Physics Press, 1995.<br/><br/>78. Newsweek, 27 июля 1998 &quot;Наука находит Бога&quot;<br/><br/>79. Abdus Salam,. 1990. “Poor As a Nation”. The Review of Religions. June. <br/><br/>80. Сборник &quot;И.М.Франк. К 90-летию со дня рождения&quot;. Дубна, 1998.<br/><br/>81. Davies, Cosmic Blueprint, p. 203.<br/><br/>82. П. Девис. «Суперсила». - Москва, ”Мир”, 1989г.<br/><br/>83. Андрей Сахаров - &quot;Воспоминания&quot;, Нью-Йорк: изд. им. Чехова, 1990.<br/><br/>84. Чарльз Дарвин &quot;Автобиография&quot;. Ч. Дарвин. Сочинения, т.9, Изд. АН СССР, <br/> Москва, 1959<br/><br/>85. Пирогов Н.И. Сочинения. СПб, 1888, т. 1.<br/><br/>86. Lamont. 1995. 21 Great Scientists Who Believed the Bible.<br/><br/> Queensland, Australia: Creation Science Foundation.<br/><br/>87. Eccles, John C. 1991. Evolution of the Brain: Creation of the Self. London: Routledge.<br/><br/>88. Quantum Questions: Mystical Writings of the World's Great Physicists / Под ред. K.Wilber. <br/> Boston: Shambhala, 1985.<br/><br/>89. Ken Wilber. 1998. The Essential Ken Wilber: An Introductory Reader. Boston and London: <br/> Shambhala Publications.<br/><br/>90. Корнева М.В., Кулигин В.А., Кулигина Г.А. Анализ классической электродинамики <br/> и теории относительности.<br/><br/>91. M. Jammer. Einstein and Religion, Принстон, 1999 г.<br/><br/>93. Brian Einstein: A Life. — New York: John Wiley Sons, 1996.<br/><br/>95. Картер П. и Хайфилд Р. Эйнштейн. Частная жизнь. М.: «Захаров», 1998.<br/><br/>96. А. Б. Гольденвейзер &quot;Вблизи Толстого&quot;, II.<br/><br/>97. А.И. Ксюнин &quot;Уход Толстого&quot;, СПб., 1911.<br/><br/>98. Д. Маковицкий &quot;У Толстого. 1904 - 1910&quot; (&quot;Яснополянские записки&quot;), Наука, 1979 г.<br/><br/>99. С.А. Нилус «На Берегу Божьей Реки», т. 1-й, Сергіевъ Посадъ, 1916 г<br/><br/>100. С.Н. Булгаков &quot;Карл Маркс как религиозный тип&quot;, 1907.<br/><br/>101. А. Шопенгауэр &quot;Мир как воля и представление&quot;, Дрезден, 1819<br/><br/>102. Бертран Рассел &quot;История западной философии&quot;, 1946<br/><br/>103. А. Шопенгауэр &quot; Парерга и Паралипомена&quot;<br/><br/>104. И.И. Мечников &quot;Этюды оптимизма&quot;, Париж, 1907 г.<br/><br/>105. Ф. Ницше &quot;К генеалогии морали&quot;, 1887<br/><br/>106. Ф. Ницше. &quot;Антихрист. Проклятие христианству&quot;, 1888<br/><br/>107. Ф. Ницше &quot;Веселая наука&quot;, 1882-1887.<br/><br/>108. Жиль Делёз &quot;Ницше&quot;, Париж, 1965<br/><br/>109. Т. Манн &quot;Философия Ницше в свете нашего опыта&quot;, Собрание сочинений. М., <br/> 1960. Т.10.<br/><br/>110. И.А. Эбаноидзе. – М.: Культурная революция, 2007.<br/><br/>111. Герман Раушнинг, «Говорит Гитлер», Лондон, 1939.<br/><br/>112. Ф. Ницше «Человеческое, слишком человеческое», 1878.<br/><br/>113. Ж. Аттали «Карл Маркс: Мировой дух», М. «Молодая гвардия», 2008.<br/><br/>114. Волкогонов Д.А. Ленин. Политический портрет. Кн. 2. 115. М.: «Новости». 1994. <br/> С. 217.<br/><br/>116. Е.М. Кляус, У.И. Франкфурт. &quot;Макс Планк&quot;. М.: Наука, 1980.<br/><br/>117. Р. Фейнман &quot;Характер физических законов&quot; М., &quot;Наука&quot;, 1987.<br/><br/>118. Р. Фейнман, Р. Лейтон, М. Сэндс. &quot;Фейнмановские лекции по физике&quot;. М.: Мир, <br/> 1977<br/><br/>119. Р. Фейнман, &quot;КЭД-странная теория света и вещества&quot;- М: Наука, 1988<br/><br/>120. Шредингер Э. Избр. труды по квантовой механике.- М.: Наука, 1976.<br/><br/>121. Акимов О.Е. Естествознание: Курс лекций.-М.: ЮНИТИ, 2001.<br/><br/>122. Анри Пуанкаре, «О науке», М., «Наука», ГРФМЛ, 1990.<br/><br/>123. &quot;Физики продолжают шутить&quot;. Сборник переводов. Изд. «Мир», Москва, 1968.<br/><br/>124. Lee Smolin. The trouble with physics. Houghton Mifflin, Boston, 2006.<br/><br/>125. Джадд Биасиотто &quot;Один день из жизни США&quot;<br/><br/>126. Хирш, Мэтьюз. Водородная бомба: кто же выдал ее секрет? УФН, 1991.<br/><br/>127. В. Гейзенберг. &quot;Физика и философия&quot;<br/><br/>128. Н. Бурбаки, Очерки по истории математики, ИЛ, Москва (1963).<br/><br/>129. E. Вигнер, Этюды о симметрии, Мир, Москва (1971).<br/><br/>130. Дж. Даубенг &quot;Георг Кантор и рождение теории трансфинитных множеств&quot;, Scientific <br/> American № 8, 1983
03 Листопада 2016, 17:43
Действительно ли современные ученые атеисты?<br/><br/>Алберти<br/>&quot;Вы не можете быть настоящим ученым, если вы не верите, что вселенная реальна! Если бы Бог захотел &quot;подшутить&quot; над ученым, то последний не мог исследовать законы природы и полагаться на постоянно меняющиеся данные науки. Вся жизнь ученого основана ведь на уверенности, что вещи или явления, хотя и могут быть таинственными и непостижимыми, но все же они связаны и согласованы между собою&quot;.<br/>Алайя<br/>&quot;Это чудесно, насколько активны члены нашего отдела химии в церковных делах. Это большая неправда, что ученые в большинстве - атеисты&quot;.<br/>Аутрум<br/>&quot;Я не верю, что процент верующих в Бога среди ученых меньше, нежели среди других профессий&quot;.<br/>Бьерке<br/>&quot;Современная наука не убила фундаментальные истины Библии. Я верю в Бога, я верю в Иисуса, и я верю в Библию&quot;.<br/>Бурке<br/>&quot;Духовное возрождение в последнее время проникло и в среду ученых, занимающихся исследованием космоса. Редко встречается такой день, чтобы я не слышал на моей работе разговоров на духовные темы. Некоторые инженеры и учение исповедуют свою христианскую веру, о чем бы я никогда не поверил, если бы не слышал сам. Я стоял около ракеты и молился об Аллене Шепперд до его полета, и я не видел ни одного сухого глаза вокруг меня&quot;.<br/>Борн<br/>&quot;Многие ученые верят в Бога. Те, кто говорит, что изучение наук делает человека атеистом, вероятно, какие-то смешные люди&quot;.<br/>Дейвис<br/>&quot;Большинство ученых, если... к ним присмотреться -религиозные люди. Я верю в Бога в Его трех ипостсях. Вся сила, которая нас окружает, была воплощена в Иисусе Христе. Он всегда действовал и будет действовать, отвечая на нужды и молитвы людей&quot;.<br/>Дюшезн<br/>&quot;Связь науки с религией никогда не была такой близкой и тесной, как в наше время. Ученые, изучающие космическое пространство, открыли так много прекрасного и неожиданного, что теперь труднее сказать ученому, что Бог не существует. В этом вопросе не может быть двух мнений&quot;.<br/>Эренбергер<br/>&quot;Я не думаю, что настоящий ученый может быть атеистом&quot;.<br/>Эйнштейн<br/>&quot;Я никогда не поверю, что Бог &quot;играет в кости&quot; с миром&quot;.<br/>Энгстром<br/>&quot;Я не думаю, что Создатель имел намерение нас всех уничтожить. Христианское служение... чтобы делать то, что хорошо для твоего ближнего. Моя жена и я -члены одной маленькой самостоятельной церкви. Первая ответственность этой церкви - приводить людей ко Христу и воспитывать их в вере&quot;.<br/>Форсман<br/>&quot;Бог создал мир и дал миру законы. Эти законы остаются без изменений. Духовные замыслы и силы этого мира также неизменны&quot;.<br/>Фридрих<br/>&quot;Искренние ученые - мыслящие люди. Они понимают, что число вопросов растет быстрее, чем ответы на них. Это приводит их к вере в Бога. Я верую, что Бог является Создателем всего мира. Он держит всю вселенную и смотрит за всем, что находится в ней. Он - больше, чем первопричина, и только Он может отвечать на молитвы&quot;.<br/>Хайнек<br/>&quot;Я знаю очень немногих ученых, которые говорили мне, что они - атеисты. Я знаю многих астрономов, которые определенно верующие люди. Они имеют большое уважение ко вселенной и к Тому, Кто ее создал. Религия не имеет никакого значения, если она не проявляется в ежедневной жизни человека&quot;.<br/>Инглис<br/>&quot;Мы видели дело рук Создателя в этом мире, что неведомо другим людям. Загляните в биологию, посмотрите на любой орган человеческого тела или даже на самое маленькое насекомое. Вы найдете там столько удивительного, что вам не хватит жизни на изучение. Это дает мне и многим моим сотрудникам чувство, что есть что-то великое и прекрасное. Это Некто является причиной создания вселенной, и эта Причина не может быть нами понята&quot;.<br/>Джаунси<br/>&quot;Нет основательной причины, почему ученый не может верить в Бога и Библию, а также, почему религиозный человек должен отвергать научные открытия&quot;.<br/>Джелинек<br/>&quot;Почти каждый американский спутник, который пролетает вокруг земли, имеет наши части. Я интересуюсь новыми открытиями. Кто не интересуется этим? Но я имею также привычку один раз в год прочитывать Библию и в ней всегда нахожу поразительно новое&quot;.<br/>Джейкен<br/>&quot;Большинство ученых - религиозные люди&quot;.<br/>Комар<br/>&quot;Опасная вещь... чтобы дать науке полный контроль. Если дать вычислительной машине (компьютеру) проблему, как достигнуть мир во всем мире, то компьютер даст ответ: &quot;Уничтожить всех людей&quot;.<br/>Ломбард<br/>&quot;Моя религиозная философия открывает мне радостный путь жизни. Эта система работает хорошо. Она дает мне настоящую свободу мысли и свободу взгляда на вещи и людей. Я думаю об этом, как о положительном опытном доказательстве&quot;.<br/>Лонсьо<br/>&quot;Мы имеем такой же большой процент физиков, принимающих участие в церковной работе, какой можно найти среди остального населения в том районе, где я живу&quot;.<br/>Мандель<br/>&quot;Я имею друзей, которые являются хорошими учеными и в то же время - религиозные люди. И это - не случайно, а по-настоящему верующие люди&quot;.<br/>Милликан<br/>&quot;Я не могу представить, как может настоящий атеист быть ученым&quot;.<br/>Смарт<br/>&quot;В пространстве мы теперь узнали о многом, но вера в Создателя нужна теперь, как она нужна была всегда&quot;.<br/>Ван Иерсель<br/>&quot;Очень важно, чтобы рядовые люди знали, что современные ученые не такие атеисты, какими они были когда-то. Возможно, что те ученые, которые не были атеистами, ничего не говорили о своей вере. Среди европейских ученых разговор о религии считается вполне уместным. Я верю в Бога, который имеет прямое отношение к этому миру. Творение не связано временем. Процесс творения и сегодня в действии. Бог заботится об этом.<br/>Я люблю разговаривать о религии с моими коллегами и при этом не чувствую себя неудобно. Евангелие стало для меня Благой Вестью, и я верю в это&quot;.<br/>фон Браун<br/>&quot;Полет человека в космос является величайшим открытием, но в то же время - это только маленькая скважина в невыразимое богатство межпланетного пространства. Наш взгляд через эту маленькую замочную скважину на великие тайны вселенной только подтверждает нашу веру в существование Творца&quot;.<br/>Вальдман<br/>&quot;Большинство наших студентов вполне активны в церковном деле. Молодые ученые гораздо больше интересуются вопросами религии, нежели своими личными делами&quot;.<br/>Ворчестер<br/>&quot;Среди рядовых членов и служителей церкви, которую я посещаю, имеется немалое количество людей из научного и технического мира. Мы имеем много инженеров, которые являются членами церковных комитетов в разных церквах. Мы даже имеем из нашей среды несколько активных благовестников. Некоторые из них имели специальную подготовку как служители церкви. Мне приходилось работать со многими учеными, и только некоторые не верили в Бога&quot;.
03 Листопада 2016, 17:45
Издательство &quot;Свет на Востоке&quot;, г. Корнталь, ФРГ, 1989 г.
03 Листопада 2016, 17:51
Так що ваше твердження що це &quot;доведений факт - чим вищий рівень інтелекту, тим нижчий рівень релігійності&quot;БЕЗГЛУЗДЕ в принципі як і ви
03 Листопада 2016, 20:05
Міг просто посиланням обійтись, а не копіпастити<br/>Поцікавився скільки серед вчених віруючих? Приблизний %<br/>і скільки серед вязнів віруючих?
07 Листопада 2016, 20:25
Я відповідаю на закид невідомої мені особи. яка очевидно якраз належить до чиновницької братії. Вам очевидно незрозуміло. що у кожного священника є родина. є прихожани.є співгромадяни. які ледве зводять кінці з кінцями.І не вам мене вчити . чим я повинен займатися. коли ви не займаєтеся тим чим повинні займатися.У вас дещо збочене розуміння ролі найбільш патріотичної української церкви- УПЦ КП.або ж ви адепт московського патріархату. якому такі заходи. як молитва за Україну не потрібні