Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Білборди не про те говорять

14:33 27.10.2016
963

Волинянкам мало розповідають, як вберегтися від раку грудей

Майже кожного дня у Волинському обласному онкодиспансері мамологи виявляють у жінок рак молочної залози. Проте онко грудей – це не вирок, стверджують лікарі і додають: головне – вчасно звернутися до медиків.

Минулого року завдяки мамографічному обстеженню в обласному онкодиспансері виявили 270 випадків раку. Цьогоріч за 9 місяців стало відомо про 196 випадків раку молочної залози. В обласному онкологічному диспансері відбулася зустріч журналістів з провідними онкологами області. Такий захід провели для того, аби донести до населення інформацію про важливість ранньої діагностики раку молочної залози.

«Де ви були, як привозили мамограф?»

Раку не потрібно боятися – з ним потрібно боротися. Завідувач мамологічного віддлення онкодиспенсеру Юрій Малімон вважає, що багато людей бояться дороги в онкодиспансер, адже вважають, що рак – невиліковна хвороба.

  • Ми перевіряємо пацієнтів, які були проліковані 5 або ж 10 років тому й у них все добре, вони всі видужали і будуть далі жити повноцінним життям, – стверджує медик.

Також, за його словами, якщо звернутися вчасно, то є можливість провести зберігаючі операції.

– Інколи можна зробити так, що прооперовані груди ще краще виглядають, аніж до оперативного втручання, – стверджує Юрій Малімон.

Окрім того, переконує лікар, на перших стадіях часто буває, що хіміотерапія не потрібна, тому лікування в рази дешевше.

Зайва профілактика ніколи не завадить. Турбуватися жінкам про стан свого здоров'я потрібно ще з юного віку – з 15–20 років. Після 30 обстеження у мамолога потрібно проходити раз у рік.

Важко виявляти хворих на рак грудей жінок у сільській місцевості. Адже їм за сільськими турботами ніколи подбати за своє здоров'я.

– У нас є пересувний мамограф. От наприклад, привозять мамограф у населений пункт і тиждень обстежують жінок. А потім з того населеного пункту приходить жінка з дуже неранньою формою раку молочної залози. Заради інтересу запитуєш: а де ви були, коли у вас проводили обстеження? А вона відповідає, що була на городі, – каже Юрій Малімон.

За кордоном про рак дізнаються навіть завдяки колготкам

Завідувач поліклінічного відділення Володимир Федорчук наголосив на тому, що у нас поінформованість населення про рак молочної залози на низькому рівні. На його думку, реклама у нашому місті розповідає не про те, що потрібно.

  • От є у нас білборди! От скільки відсотків у нас повинно бути соціальної реклами? – слушно поцікавився він. – Чому не написати, наприклад: «Коли ти останній раз була в гінеколога?»

А от за кордоном така соціальна реклама дуже добре продумана і поінформованість людей досить висока.

– Наші жінки-гінекологи, які побували за кордоном на конференції, розповіли, що на упаковці від колготок, які хтось із них купив, була інформація, як самій перевірити груди. Здається, дрібниця. Але як продумано зроблено! – захоплено розповів Володимир Федорчук.

Соціальна реклама – одне. А от соціальна незахищеність – це зовсім інше. Юрій Малімон каже, що як тільки росте долар, одразу ж у мамологів зменшується кількість пацієнток. І на жаль, причина не у тому, що хворих на рак жінок менше, а у тому, що на діагностику та на лікування бракує коштів.

Побороти рак і бути, як Анджеліна Джолі

– Якщо в мами або в рідної сестри був рак молочної залози, то необхідно регулярно обстежуватися у мамолога, – наголошує Юрій Малімон. – Ми, на жаль, не робимо генетичних обстежень, бо це дуже дорого. Одне обстеження вартує близько 5 тисяч євро. Я навіть не знаю, чи в Україні десь роблять такі обстеження. Тобто у нас є спеціалісти, але напевне немає людей, які так обстежувалися, – розповів медик.

Випадки спадкового раку називають сімейним. Володимир Федорчук навів приклад випадок з Анджеліною Джолі. Кінозірка видалила собі груди і поставила імплантанти, аби вберегтися від онко.

  • Вона проходила два генетичні аналізи, і вони показали імовірність захворювання. Їй забрали груди, поставили красиві імплантати, а також видалили яйники, – каже лікар.

Юрій Малімон розповів, що в США таких сімейних операцій за відповідними програмами зроблено понад 1800. Там безкоштовно обстежують та безкоштовно оперують, проте в Європі така практика поодинока. За минулий рік у всіх європейських країнах, за словами лікаря, зробили не більше 300 операцій.

Тим часом головний лікар онкодиспансеру Людмила Бубенова розповіла, що на Волині є лише один випадок, коли жінці поставили імплантанти грудей. Ця операція дороговартісна і коштує кілька тисяч доларів. Тому не кожна волинянка після затрат на лікування може собі дозволити викинути значну суму коштів на пластичну хірургію.

Наталка ПОЛІЩУК

Коментарі

Тетяна

16:21 27.10.2016

Шановна редакціє, напишіть, будь ласка, коли у Рожище приїде пересувний мамограф.

Редакція до Тетяни

00:10 28.10.2016

Доброї ночі, пані Тетяно. Ми надіємося, що нам вдасться дізнатися таку інформацію для Вас. Дякуємо, що відвідуєте наш сайт!

21 липня
Сьогодні
Вчора
19.07.2018
18.07.2018
17.07.2018
16.07.2018
15.07.2018
14.07.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин