Виробництво молока і м'яса в районі зростає, - РДА

18 Липня 2016, 16:04
1795

Район займає перше місце в області за чисельністю свиней, станом на 1 липня 2016 року поголів’я становить  19403 голови, що на 1521 голову більше проти 2015 року. Такі дані наводить Рожищенська районна державна адміністрація, звітуючи про свою роботу за червень 2016 року. 

Щодо чисельності поголів’я ВРХ у сільськогосподарських підприємствах району, то вона становить 2910 голів, що на 677 голів менше порівняно з відповідним періодом минулого року, - пишуть чиновники.

Чисельність поголів’я корів на цю ж дату складає 909 голів, що на 737 голів менше минулорічного. Порівняно з минулим роком на 822 голови скоротилась чисельність поголів’я ВРХ м’ясного напрямку продуктивності, яка на сьогодні становить 536 голів.

Агроформуваннями  району за І півріччя 2016 року вироблено 1796 тонн м’яса всіх видів – виробництво зросло у порівнянні з минулим роком на 325 тонн. За цей же період виробництво молока становить 1140 тонн, що на 93 тонни більше минулорічного показника. 

Повний звіт можна прочитати на сайті РДА

 

Коментарі
18 Липня 2016, 17:22
А причому тут РДА?
18 Липня 2016, 17:47
ото наімося мяса
18 Липня 2016, 19:44
Недолугі &quot;работнічкі&quot; і недолугий звіт... Хвалитись тим, що більше вироблено м&quot;яса - то те ж саме що констатувати зменшення поголів&quot;я, в принципі, що вони й роблять, не можуть пов&quot;язати одне з другим. Як може збільшуватись кількість виробленого молока при спаді поголяв&quot;я? В принципі таке можливо при певних чинниках: покращення генофонду тварин, постановка на утримання нових високопродуктивних порід та впровадженні нових технологій в годівлі і утриманні. Нічого цього і близько немає і збільшення молока - це або фактичні приписки або питання, в якому відділ АПР не розбирається до кінця і підставляє псевдоголову РДА Гайворонську - швидше за все колишні КСП, які утримують тваринництво молочного напрямку продуктивності закуповують молоко у населення і продають його на переробні підприємства уже по вижчій ціні. Така практика колись була. Тут же в цьому звіті - ланцюжок абсурдів і недопрацювань. Ба, більше того, проміжні показники по середині року до уваги брати не варто - ще багато часу попереду, але якщо така тенденція буде - то будуть ще гірші показники. Наведу приклад:<br/><br/>...За минулий, 2015 рік відбулося скорочення поголів&quot;я великої рогатої худоби в агроформуваннях з 3407 голів станом на 1 січня минулого року до 2871 голів уже станом на 1 січня поточного року. Як бачимо – мінус 536 голів пішло, умовно кажучи, під ніж... Те ж саме стосується і корів: по результатах минулого року їх стало менше аж на 741 голову і станом на 1 січня цього року в агроформуваннях їх налічувалось 898 гол. проти 1639 голів на 1 січня 2015 року. Майже в два рази зменшили поголів’я корів. А тваринництво – це завжди свіжа копійка – молоко, мясо... Адже результатами від діяльності у рослинництві цілий рік не протримаєшся, тим паче що наш район у межах області перебуває в перехідній зоні і є усі передумови для розведення і збільшення поголів&quot;я великої рогатої худоби м&quot;ясного напрямку продуктивності. Ніхто цьому увагу зараз не приділяє. Так, із кількості у 1347 голів м’ясної худоби станом на 1 січня минулого року, за дванадцять місяців їх кількість зменшилась на 910 голів. Якщо говорити, що причиною такого різкого зменшення поголів’я худоби є диспаритет цін на сільськогосподарську продукцію та на засоби виробництва, то, для прикладу, сусідні райони теж зменшили, але не в рази. Так, в Ковельському районі станом на 1 грудня 2015 року кількість ВРХ становила 10217 гол., в Луцькому – 10574 гол., Турісйькому – 5668 гол. Як бачимо, різниця разюча, а це найближчі наші сусіди і ситуація з цінами на молоко та м'ясо у них аналогічна, що й в нашому районі, але там ці процеси контрольовані і зменшення поголів’я відбувається виключно в силу природної вибраковуваності. Жодного слова не згадано про селекційно-племінну роботу, а це основа-основ у стабілізації та збільшенні кількості поголів’я та нарощування товарності продукції тваринництва. Яка ситуація з пунктами штучного осіменіння, скільки їх є в районі і як вони функціонують? Нічого не сказано про громадське тваринництво…<br/><br/>Щодо збільшення поголів&quot;я свиней, то заслуги ні відділу АПР ні РДА тут не має - це результат кропіткої виваженої праці власників в основному двох великих свинокомлексів, де технологія і генетика - на першому місці. Але тут знову є уже перестороги: закупівельні ціни на свинину знижуються катастрофічно і швидше за все поголів&quot;я з часом буде знижуватись. Місцева влада не орієнтується в цьому, на жаль... Вони тупо чекають перше число місяця і констатують факти, а протягом місяця ні в що не вникають і ні чим не займаються. Абсолютно. Компетенція чиновників нинішніх - як в агропромі так і в РДА - нижче нульової відмітки: на колегії РДА щодо підготовки до жнивної кампанії в районі звітують і потім видають РОЗПОРЯДЖЕННЯ (№278 від 12 липня 2016 року), що середнє навантаження на наявний комбайн в районі становить 72 га при нормі 75 га/комбайн. Шановні, злазьте з другого поверху і їдьте до Еріка та попитайте, яке сезонне навантаження на його Massey Ferguson чи навіть ДОН і тоді будете знати, що такі комбайни молотять більше двохсот га в сезон. Одні неграмотні пишуть, інші недолугі видають. <br/><br/>А сільське господарство - це основа основ для життя села. Вони, голови, зами, начальники і інші не розуміють простих догм - населення в селі буде зростати тільки тоді, коли там буде зайнятість, а зайнятість в нинішньому сільському господарстві може бути лише при комплексному, виваженому розвитку галузі: має бути і рослинництво і ОБОВЯЗКОВО ТВАРИННИЦТВО! Тваринництво - це робочі місця, робочі місця - це повноцінні сім&quot;ї, народжуваність, дітки і як наслідок... як не дивно чи парадоксально до цієї теми, але це - ПОВНОКОМПЛЕКТНІ ШКОЛИ. Керовнікі, займайтесь господарськими питаннями, а не політикою, бо від вас лише шкода і користі нуль. Констатувати &quot;крах&quot; простий люд може і без вас - яка з вас користь? - навіть видоїти немає кого!)) Ой, писати можна багато про ваші &quot;досягнення&quot;, але толку з того... Що воно змінить, коли кругом-бігом такі бездарі, на жаль...
18 Липня 2016, 20:11
Як то до чого? Це Інна здала свої 3 курки з сімейної ферми в Підлісках і все - забезпечила ріст по м'ясу в районі. Честь і хвала керівництву, що не стоїть осторонь важливих проблем.
18 Липня 2016, 20:17
Який же ти Василь? Ти Віталій Войтович. Бо більше в цих питаннях так грунтовно ніхто не обізнаний.
18 Липня 2016, 20:17
Який же ти Василь? Ти Віталій Войтович. Бо більше в цих питаннях так грунтовно ніхто не обізнаний.
18 Липня 2016, 20:19
Вчіться редакція у Василя як потрібно аналітичні статті готувати. Це вам не передерти 5 речень з чужого виступу чи сайту.
18 Липня 2016, 21:37
Гайворонську у відставку Музику до Суду скорочення апарату на 30 відсотків
18 Липня 2016, 22:33
Браво.000-!!!! Не смішіть щодо ферми в Підлісках! Буде вам Інка з курми возитися.Хватить ій одного когута Савчука...А Васи лю - респект!!! Знае про що каже!
19 Липня 2016, 01:55
А чому така честь Віталію Войтовичу ??? Це слова мудрого, обізнаного в питаннях с/г, керівника колишніх добрих часів або викладача з нашого коледжу, який цікавиться статистикою і вміє проаналізувати ситуацію і зробити правильні, грамотні висновки (якшо там ще такі є)!!!!
19 Липня 2016, 02:13
Та навєрно шо Войтович він собака знає і вміє, тогад такій!
19 Липня 2016, 07:03
Ну молодець Віталій Войтович знаючий спеціаліст ото кадр ,такого в АПК.
19 Липня 2016, 12:26
Що Віталька знову в АПК захотілося? Мабуть зразу й керівником, бо Нікітін вже старий, добиратися йому на село далеко. А я ж який класний спец. Он яку кампанію в неті розгорнув. Так не візьмуть поки що тебе аж ніяк. Такі реалії
19 Липня 2016, 12:53
Не чіпляйтеся до Войтовича.Якщо то він написав то молодець знае свою справу.А управління С/Г давно пора ліквідувати чи хоча б капітально реорганізувати.У нас е відділ статистики і цього досить.
19 Липня 2016, 13:14
Я вам відкрию великий секрет. У нас є ще й ціле управління економіки, де зараз працює з 10 дармоїдів (при Кучмі було 2 реальних працівники). Чи сільське господарство зараз вже не галузь економіки?
19 Липня 2016, 13:26
Згідна з вами.В райдержадміністраціі повно дармоідів! Іх треба скоротити відсотків на сімдесят.Коли не зайдеш нові дівиці коридорами сновигають.Вони ж зайнятися не мають чим.Папірці з місця на місце поперекладають і нудяться бідні. Ось де резерв економіі!!!!!!!!
19 Липня 2016, 13:39
А хто тобі давав право когось дармоїдами обзивати? Ти може знаєш нашу роботу? Ти краще скажи чого ти, якщо ти така велика робітниця по адміністраціях ходиш, що ти там робиш? Чи так на екскурсію регулярно заходиш? У кожного своя робота, і своя місія, ми держслужбовці, здійснюємо управлініські функції у районі, втілюємо в життя політику держави. А не сновигаємо коридорами як ти тут кажеш.
19 Липня 2016, 15:02
оЙ ДІВКИ НЕ СМІШІТЬ! вОНИ ЗДІЙСНЮЮТЬ УПРАВЛІНСЬКІ ФУНКЦІІ...тА ВИ НЕ ЗНАЕТЕ ЩО ЦЕ ТАКЕ.яК яКЗДІЙСНЮЕТЕ ВОНО ВИДНО ПО РЕЗУЛЬТАТАХ. тВОРИ ТЕ ВСЕ НОВІ І НОВІ ПАПІРЦІ ПИШЕТЕ ВСЯКУ ХРЕНЬ СПИСУЕТЕ З МИНУЛИХ ДОКУМЕНТІВ І П&quot;ЕТЕ БАГАТО-БАГАТО КАВИ.оТАКА ВАША &quot;РОБОТА&quot;